Součástí služeb naší společnosti je kompletní servis v oblasti autoklíčů. Ať už jste klíč od svého vozu ztratili, nebo se Vám přihodila nečekaná porucha, umíme Váš problém vyřešit rychle a spolehlivě, aby provoz Vašeho auta nebyl ohrožen. Zajišťujeme zhotovení kopií většiny typů automobilových klíčů, výrobu čipů imobilizéru, přihlášení klíčů a dálkových ovladačů do řídící jednotky vozu, opravy dálkových ovladačů nebo výrobu vystřelovacích autoklíčů. Zavolejte nám a dejte nám vědět, co byste potřebovali Vy!

VÝROBA AUTOKLÍČŮ

Ve společnosti VYKONA Utěkal máme dlouhodobé zkušenosti s výrobou autoklíčů. Disponujeme vybavením, které nám umožňuje výrobu a kopírování autoklíčů pro většinu běžných značek automobilů (Acura, Holden, Mitsubishi, Alfa Romeo, Infiniti, Lancia, BMW, Fiat, Land Rover, Buick, Honda, Nissan, Cadillac, Honda Cycles, Opel-Vauxhall, Chevrolet, Hummer, Peugeot, Chrysler, Hyundai, Pontiac, Citroen, Isuzu, Renault, Dacia, Iveco, Saturn, Dodge, Jeep, Suzuki, GMC, Kia, Volkswagen).

Vyrábíme a kopírujeme také klíče s dálkovým ovládáním. Dálkové ovladače doplňujeme vyřezanou planžetou a čipem pro imobilizér a provádíme také přihlášení do řídící jednotky vozu.

Klíče s imobilizérem mají zabudovaný čip, který umožňuje odblokování mobilních funkcí automobilu včetně zapalování. Imobilizér může mít pevný kód, kryptokód, nebo plovoucí kód – v prvním případě lze klíč kopírovat bez přítomnosti vozu, v ostatních případech je přítomnost vozidla nutná. Typ imobilizéru ve Vašem klíči Vám zjistíme buď na místě, nebo prostřednictvím typu vozidla a roku jeho výroby. Výroba čipového klíče probíhá ve většině případů na počkání.

PŘIHLÁŠENÍ KLÍČŮ A DÁLKOVÝCH OVLADAČŮ DO ŘÍDÍCÍ JEDNOTKY

V oblasti přihlašování klíčů a dálkových ovladačů do řídící jednotky provádíme zejména následující služby:

 • čtení chybových kódů
 • mazání chybových kódů
 • kontrola funkčnosti ovládacích prvků.

Speciální funkce:

 • informace o klíčích
 • programování klíčů
 • programování ovládačů
 • EMS (u některých systémů lze číst informace o motoru).

OPRAVY DÁLKOVÝCH OVLADAČŮ

Dokážeme se vypořádat takřka s jakoukoli poruchou dálkového ovladače automobilu. Naše služby v oblasti oprav dálkových ovladačů zahrnují:

 • výměny obalů
 • výměny planžet
 • výměny mikrotlačítek
 • výměny baterií

a další.

V nabídce máme obaly dálkových ovladačů pro většinu typů vozů běžných v ČR.

VYSTŘELOVACÍ AUTOKLÍČE

Naše nabídka zahrnuje i výrobu vystřelovacích klíčů bez dálkového ovládání. Ty vyrábíme pro všechny typy vozů – k dostání jsou tak i v případě, že jste vystřelovací klíč při zakoupení vozu nedostali.

Automobilové klúče

1. Co je to klíč s immobilizérem ?
V držadle klíče je zabudován čip – integrovaný obvod. Po vyslání signálu řídící jednotkou (dále jen ŘJ) tento čip potvrdí svým odpovídajícím “naladěním” příjem signálu a tím dojde k odblokování určitých daných okruhů (zapalování, vstřiky, apod.) a automobil se stává mobilní.

2. Co je to řídící jednotka – ŘJ ?
Elektronická výbava automobilu (resp. motocyklu) sloužící k řízení a blokování funkce určitých okruhů vozidla.

3. Z jakého zdroje je napájen immobilizér v klíči ?
Tento mikročip je pasivní elektronický prvek, který je spojen induktivní vazbou s aktivní ŘJ vozidla. ŘJ je pevná součást vozidla a vozidlem je také napájena.

4. Jaké jsou typy immobilizéru v klíči ?
V současnosti existují 3 druhy:
– s pevným kódem – klíč lze kopírovat bez přítomnosti vozidla
– s kryptokódem – dodatečné klíče se “nahrávají” do ŘJ vozidla. Nutná přítomnost vozidla a kódování  všech klíčů, které mají být nadále funkční.
– s plovoucím kódem – kód v čipu se průběžně mění.

5. Jak se zjistí o jaký typ immobilizéru se jedná ?
Buď navštívíte s klíčem některou naší provozovnu, nebo dle typu a roku výroby vozidla, sdělíme (telefonicky, e-mailem) pravděpodobnost typu immobilizéru a možnosti zhotovení klíče.

6. Vlastním automobil FORD a nemám tzv. Master klíč ?
Není potřeba. Zhotovíme Vám klíč i v případě, že nemáte vůbec žádný klíč ?

7. Zřejmě mám mechanicky porušené držadlo klíče a tím elektronicky nefunkční klíč ?
Zhotovení funkčního klíče s immobilizérem vyžaduje připojení k ŘJ automobilu. Předpokladem je zhotovení mechanicky funkčního klíče, kterým je možno otočit v zapalování do polohy ZAP.

8. Je možno zjistit kolik je k vozidlu elektronicky funkčních klíčů ?

Ano – u většiny u nás používaných vozidel s immobilizérovým klíčem. Operace vyžaduje přítomnost vozidla.

9. Jak zjistím PIN vozidla ?
Většinou bývá na přívěšku u klíčů nebo na tzv CARPASSu (Opel Peugeot Citroen) – kartička velikosti kreditní karty. Jako majiteli vozidla, by Vám ho měl sdělit autorizovaný servis. Neznalost PINu není pro nás překážkou – buď ho zjistíme na místě po připojení k ŘJ (vozidla VW Group), nebo dle VINu zajistíme do několika dnů zjištění PINu a následně pozveme na načtení klíče .

10. Je PIN pro čipování klíče nezbytný ?
Ano, v případě čipování klíče ve vozidle (např. FABIA, OCTAVIA od roku 2001, SUPERB, některá VW, AUDI, SEAT, PEUGEOT, CITROEN, NISSAN, FIAT). Ne, v případě zhotovení kopie immobilizérového klíče pouze dle funkčního klíče (výše popsaný typ s pevným kódem, např. FELICIA, OCTAVIA, některá VW, AUDI, SEAT, PEUGEOT, CITROEN, NISSAN, FIAT). Také kopie klíčů s čipem typu TEXAS a TEXAS Crypto – např. vozy značky DAIHTSU, FORD, HYUNDAI, MITZUBISHI, PROTON, SUZUKI, TOYOTA – se zhotovují bez PINu, pouze dle klíče (bez přítomnosti auta).

11. Jak dlouho trvá výroba čipového klíče ?
Většinou lze provést výrobu klíče na počkání. Po telefonické domluvě  sdělíme zda je nutná přítomnost vozidla.

12. Je nutný PIN při čipování klíče u vozidla FORD ?
Není. U tohoto vozidla jednak není vždy klíč opatřen immobilizérem. Pokud ano, vstup do ŘJ (při čipování klíče ve vozidle) se provádí bez znalosti PINu, protože tyto typy ŘJ PIN nepožadují. Většinou se provádí tzv. načipování klíče ve vozidle pomocí Master klíče, dvou funkčních klíčů, nebo načtením naším HW + SW po připojení k ŘJ vozidla. Umíme také zhotovit elektronickou kopii klíče bez přítomnosti vozidla.

Více zde: https://zamkykojetin5.webnode.cz/cipovani-autoklicu/

NÁHRADNÍ OBALY DÁLKOVÝCH OVLADAČŮ AUTOKLÍČŮ

V nabídce jsou obaly většiny běžných autoklíču v ČR

 PEUGEOT, CITROEN

TOYOTA

Peugeot 2 tlačítka

Peugeot 3 tlačítka


Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /data/web/virtuals/235061/virtual/www/domains/zamky-kojetin.eu/wp-includes/functions.php on line 4654