ZADLABACÍ ZÁMKY

JAK NAKUPOVAT ZADLABACÍ ZÁMKY?

Nejdříve musíte určit typ otevírání dveří. Pravé či levé dveře se vždy identifikují ze strany pantů: levé dveře mají panty na levé straně, zámek a kování jsou na pravé straně; pravé dveře mají panty na pravé straně, zámek a kování jsou na levé straně. Ukázku naleznete zde (pod cylindrickými vložkami).

 

CO ZNAMENÁ TERMÍN “BACKSET”?

Backset je vzdálenost od čela zadlabacího zámku k ose kliky, známý je také termín „dorm“. (Jak si správně vybrat).

 

CO JE TO ZÁDLAB A ROZTEČ?

Zádlab je plocha (šířka) zadlabacího zámku, která zapadne do otvoru ve dveřích (rozměr od čela zámku na konec základové a krycí desky).

Rozteč je vzdálenost mezi středem kliky (osou čtyřhranu) a středem otvoru pro uzamykací mechanismus (např. cylindrickou vložku) (Jak si správně vybrat).

 

CO ZNAMENÁ ZADLABACÍ ZÁMEK DIN?

Zadlabací zámek DIN je takový zámek, jehož rozměry odpovídají a jsou stanoveny normou DIN (18250, 18251, EN 12209). Základní rozměry zadlabacího zámku DIN jsou: rozteč 72 mm; zádlab 80/85 mm; backset 55 mm (u některých typů je možné prodloužení backsetu, a to vždy po 5 mm, např. 60, 65, 70 nebo 75 mm). Střelka a závora u takových zámků nejsou symetrické a jsou umístěny buď na levé, nebo na pravé straně.

Více zde: https://zamkykojetin5.webnode.cz/zadlabaci-zamky/


Notice: Funkce get_currentuserinfo není podporována už od verze 4.5.0! Použijte prosím raději funkci wp_get_current_user(). in /data/web/virtuals/235061/virtual/www/domains/zamky-kojetin.eu/wp-includes/functions.php on line 4654